Kamerun

V Kamerunu spolupracujeme se sirotčincem Foyer de l'Enfance Sainte Thérèse d'Obili v hlavním městě Yaoundé. Naším hlavním cílem je umožnit dětem studium a pomoci jim tak na cestě za samostatností a budoucím pracovním uplatněním. Sponzorství v GL Africa probíhá formou kontinuálního financování.

 

Naši partneři

FOYER DE L'ENFANCE SAINTE THÉRÈSE D'OBILI

V sirotčinci momentálně žije 36 dětí bez rodin ve věku 0-14 let. Sirotčinec byl založen v roce 2007 a dnes je oficiálně autorizován kamerunskou vládou. O děti se starají samotné zakladatelky – sestry řádu svaté Terezy. Součástí sirotčince je škola nesoucí oficiální název: Ecole Catholique Bilingue Notre Dame de la Résurrection cycle Maternelle et Primaire, která klade důraz na výuku jazyků. Tento sirotčinec a školu jsme vybrali z důvodu upřímné a laskavé vazby k osiřelým dětem a zaměření na kvalitní vzdělání.

 

Sponzorství

Hledáme sponzory pro děti vybrané sirotčincem v Yaoundé. Roční sponzorský dar ve výši 25.000 CZK či ekvivalent v USD/EUR zajistí dětem školné, uniformy, školní potřeby, učebnice, stravování, účast na mimoškolních aktivitách, a také zdravotní pojištění na celý rok. Adoptované děti v Kamerunu se, kromě vzdělávání ve škole, učí poznávat svět na vlastní oči – organizujeme pro děti pravidelné vzdělávací výlety na různá místa ve městě Yaoundé či jeho okolí. Nutno doplnit, že sponzorované děti zůstanou v péči sirotčince do doby osamostatnění po střední či vysoké škole. Cílem kontinuálního financování je především zaručit úspěšné dokončení studia.